Co je třeba vzít v úvahu při výběru nových pneumatik

 

pneumatik

Při výběru pneumatik pro automobily je třeba zvážit, s jakými jízdními a povětrnostními podmínkami se setkáte. V oblasti, kde žijete, můžete také po celý rok používat pouze jednu sadu pneumatik. V některých oblastech, které mají skutečnou zimní sezónu, se vám pravděpodobně bude líbit se dvěma různými pneumatikami, pak budete muset vybrat dvě sady pneumatik. Zvažte výměnu pneumatik, pokud žijete v oblasti se silnými zimami, kde jsou zimní pneumatiky nejlepší volbou pro bezpečnost a výkon. Zimní pneumatiky jsou nejlepší volbou, pokud žijete v oblasti s nepříznivým zimním počasím a poté střídáte zimní a letní pneumatiky.

Při výběru pneumatik je třeba vzít v úvahu to, jakou jízdu plánujete podniknout, jaké je vaše vozidlo, jaké povětrnostní podmínky budete řídit a v neposlední řadě váš rozpočet. Pokud máte vysoce výkonné auto, musíte se podívat na sadu pneumatik Ultra High Performance (UHP) s odpovídajícím rychlostním stupněm, které udává maximální rychlost, na kterou může pneumatika bezpečně jet. Pneumatiky UHP mají skvělou ovladatelnost a přilnavost v zatáčkách i při vysokých rychlostech, díky čemuž je zážitek z jízdy lahůdkou.

Existuje také otázka pneumatik, na které musíte odpovědět. Potřebujete letní pneumatiky, celoroční pneumatiky nebo zimní pneumatiky? U zimních pneumatik existují také dva zcela odlišné typy pneumatik; máte pneumatiky s hroty nebo bez nich. O tom, jaké pneumatiky budou pro vás nejlepší, rozhoduje obecně to, kde bydlíte. Pokud žijete v oblasti s těžkými zimami a nechcete mezi jednotlivými obdobími vyměňovat pneumatiky, jedinou možností by byly celoroční pneumatiky. Důvodem je to, že celoroční pneumatiky jsou označeny symbolem třívrstvé horské sněhové vločky (3PMSF), stejně jako zimní pneumatiky, což znamená, že při testování na sněhu splňovaly požadovaná výkonnostní kritéria. Pokud oblast, kde žijete, nemá skutečnou zimní sezónu, můžete si vybrat, že pro celoroční použití budete používat pouze letní pneumatiky.

Při výběru pneumatik vám pomůže jak štítek pneumatiky EU, internet, tak kontrola výkonnosti testů pneumatik časopisy o motorech. Všichni přispívají k výběru pneumatik svým vlastním způsobem. Štítek pneumatiky EU je ideální pro porovnání různých pneumatik, jakmile zúžíte výběr. Testy pneumatik jsou skvělé pro identifikaci výkonu různých pneumatik. Pro různé možnosti pneumatik budou provedeny různé testy, abyste mohli jasně vidět, jak si vedou za různých okolností. Internet vám umožňuje obecně získat více informací o pneumatikách a přečíst si více o různých možnostech pneumatik. Pokud použijete všechny tři v kombinaci, bude výběr pneumatik přesnější a je pravděpodobnější, že pro své vozidlo najdete velmi dobrou sadu pneumatik, která bude mít dobrou bezpečnost a výkon.

Pokud potřebujete pomoc s výběrem pneumatik, navštivte: https://www.nokiantyres.cz/

Scroll to Top