Dlaczego nie wszyscy używają opon na każdą pogodę?

opony na kazda pogode

Używanie opon całorocznych zamiast zmiany opon całorocznych i zimowych na cały rok może wydawać się najlepszą rzeczą od czasów krojonego chleba i możesz się zastanawiać, dlaczego nie wszyscy używają tych opon.

Opony całoroczne to w zasadzie hybryda opon całorocznych i zimowych, których można używać przez cały rok. Ale nie są one konieczne dla kierowców mieszkających na obszarach, w których nie ma zimowej pogody ani zimna.

Zimą najbezpieczniej jest mieć dedykowane opony zimowe, zwłaszcza jeśli mamy naprawdę długie i surowe zimy. Jeśli szukasz najlepszego połączenia najlepszego bezpieczeństwa i osiągów zimą, lepiej będzie, jeśli wybierzesz dedykowane opony zimowe. Następnie możesz wybierać między oponami z kolcami i bez kolców, aby znaleźć najlepsze możliwe opony do warunków pogodowych, z którymi się spotkasz. Masz również najlepszą możliwą przyczepność na lodzie dzięki oponom z kolcami. Dlatego jeśli masz długie zimy, najlepiej jest mieć dwa komplety opon, ale często możesz sobie poradzić z kompletem opon na każdą pogodę, jeśli zimy nie są tak surowe, a pogoda jest bardzo zmienna.

Więcej informacji na temat opon na każdą pogodę można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/

Scroll to Top