Dobré a špatné řidičské návyky

zimní pneumatiky

Když jedete bezpečným způsobem, můžete definovat, jaké jsou dobré a špatné návyky, abyste zajistili bezpečné chování při řízení.

Příliš pozdní odjezd způsobuje stres, což často znamená, že nenecháváte dostatečný odstup od aut před sebou a jedete příliš rychle. Je těžké zachytit zpoždění, lépe prostě přijmout situaci a žít s ní.

Dodržujte rychlostní limity a držte si odstup. To jsou dva důležité faktory pro bezpečnou jízdu. Rychlost vždy přizpůsobte svým jízdním podmínkám, pokud jde o počasí a viditelnost.

Vždy zkontrolujte hloubku dezénu pneumatiky, abyste se ujistili, že máte za jízdy dostatečnou brzdnou dráhu a přilnavost; díky tomu budeš nešťastnější. Pneumatiky vyměňte, když hloubka dezénu klesne pod 5/32 palce.

Během řízení si nepište ani nečtěte mapy; vždy to přestaň dělat. Než pojedete, vždy si ujasněte, kam jedete a jak se tam dostanete. Posílání textových zpráv a telefonování za jízdy mohou být velmi nebezpečné a je třeba se jim vždy vyvarovat.

Při doplňování paliva kontrolujte tlak v pneumatikách a ujistěte se, že je na správné úrovni. Zkontrolujte také pneumatiky, zda nemají praskliny nebo praskliny.

Rychlou službou zkontrolujte, zda je vaše auto v dobrém stavu a nerozbije se, když řídíte. To může také ušetřit peníze odhalením problémů v rané fázi.

Nevynechávejte naplánovanou údržbu, abyste se ujistili, že řídíte bezpečné a udržované auto. Pro bezpečnou jízdu musí být brzdy, pneumatiky a tlumiče v dobrém stavu.

Ujistěte se, že používáte správné pneumatiky pro správnou sezónu. Pokud je zima, potřebujete zimní pneumatiky, a pokud jsou letní, potřebujete letní pneumatiky, nebo si pak vystačíte se zimními pneumatikami schválenými na celý rok. Doporučují se pro oblasti s nepředvídatelnými zimními podmínkami.

Další informace o bezpečné jízdě naleznete na: https://www.nokiantyres.cz/

 

Scroll to Top