Jeśli będziesz musiał zmienić opony na zimowe, równie dobrze możesz to zrobić teraz

opony zimowe

Teraz, gdy lato się kończy, a dni szybko stają się coraz krótsze, wiemy, że jest jesień i zbliża się zima. Może być jeszcze wcześnie, ale dobrze jest zaplanować, kiedy oszacujesz, że zmienisz opony. Zacznij od sprawdzenia, czy potrzebujesz nowego kompletu opon zimowych, czy też opony, których używałeś w zeszłym roku, są nadal w dobrym stanie. Jeśli nie, to musisz zacząć szukać opon zimowych do kupienia. Wróćmy do wyboru dobrych nowych opon. Następnie musisz zdecydować, czy zmienisz opony, czy też pozwolisz stacji obsługi zrobić zmianę za Ciebie.

 

Zwykle zaczynam przeglądać kalendarz, upewniając się, że wszystkie święta narodowe są zaznaczone, aby uzyskać dobry przegląd. Jeśli masz dzieci, zaznacz również te dni, w których dzieci mają wolne. Jeśli planujesz jakieś wakacje, to te dni również należy tam umieścić. Gdy masz już dobry przegląd, spróbuj oszacować, kiedy zwykle nadchodzi zima; jak wszyscy wiemy, terminy mogą się bardzo różnić z roku na rok, ale powiedziałbym, że dla Skandynawów patrzymy gdzieś pomiędzy połową października najwcześniej, a potem do połowy listopada, ponieważ powiedziałbym, że po połowie W listopadzie na pewno chcesz mieć zamontowane opony zimowe w swoim aucie.

 

Przepisy mówią, że w niektórych krajach konieczne będzie zamontowanie opon zimowych od 1 grudnia do 31 marca. Opony zimowe można zamontować wcześniej. W przypadku opon z kolcami możesz je mieć w samochodzie tylko od 1 października do 15 kwietnia; dla osób bez kolców nie ma przepisów, ale nie zaleca się jeździć z nimi w czasie upałów, gdyż nie spisują się zbyt dobrze w czasie upałów i drastycznie wzrasta zużycie, co jest marnowaniem dobrych opon, zwłaszcza gdy Twoje bezpieczeństwo na drogach jest zmniejszone, ponieważ latem nie będziesz mieć optymalnych osiągów na oponach zimowych. Musisz wiedzieć, co dotyczy Twojego obszaru, kiedy musisz mieć opony zimowe w swoim samochodzie, a kiedy nie są one już dozwolone. Aby uzyskać optymalne osiągi w sezonie letnim, po zakończeniu zimy będziesz musiał zmienić opony letnie.

 

Zmieniaj opony, aby mieć pewność, że masz odpowiednie opony na odpowiedni sezon. Mieszanka gumowa w oponach jest zoptymalizowana pod kątem warunków pogodowych i temperaturowych, które występują latem i zimą, a jak wiadomo, są one zupełnie inne. Nie nosimy tych samych ubrań i butów latem i zimą. Jeśli musisz kupić nowe opony zimowe, będziesz mieć do wyboru kolce i bez kolców, a warunki pogodowe, w których mieszkasz, będą decydować o Twoim wyborze.

 

Aby uzyskać więcej informacji na temat wymiany opon, odwiedź: https://www.nokiantyres.pl/

Scroll to Top