Na co si dát pozor při nákupu nových pneumatik pro hybridní nebo elektrická auta

letní pneumatiky

Při nákupu pneumatik pro hybridní nebo elektrická auta je důležité mít na paměti rozdíly mezi nimi a běžnými automobily se spalovacím motorem. Největším rozdílem je hmotnost hybridních nebo elektrických automobilů, která je díky bateriím mnohem těžší. Proto je důležité investovat do dobrých pneumatik, aby byla zajištěna adekvátní přilnavost jak při brzdění, tak při zrychlování. Kvalitní pneumatika je také nejlepší ochranou proti hydroplánu za mokra. Druhá věc, kterou je třeba při nákupu pneumatiky zvážit, je obecně to, jaký druh jízdy budete provozovat a kde žijete. Důvodem je, že pokud žijete v oblasti, kde nejsou kruté zimy, mohli byste si koupit letní pneumatiku, která by byla používána po celý rok.

Většina elektromobilů nebo hybridů je vybavena letními pneumatikami z továrny. S řadou pokroků v letních pneumatikách v průběhu let se pro mnohé výrobce automobilů stalo pneumatikou volby, když prodávali svá auta. Prémiové letní pneumatiky mají nízký valivý odpor, což snižuje spotřebu energie na každou cestu, což umožňuje elektromobilům jet na každé nabití dále. Vzdálenost elektromobilů byla vždy problém, protože nemůžete jen rychle zastavit a nabít baterii na cestě někam.

Na rozdíl od celoročních pneumatik , letní pneumatiky nezvládají sníh a led, a proto nemají symbol 3 PMSF, který naznačuje, že je lze použít v náročných zimních podmínkách. To se liší od zimních schválených celoročních pneumatik, které ve skutečnosti mají tento symbol. Celoroční pneumatiky lze považovat za něco mezi hybridem mezi letními a zimními pneumatikami. Vaše letní pneumatiky jsou v bezpečí pouze v teplých obdobích, což bude stačit, pokud pobýváte v oblasti bez zimy nebo tam, kde nemusíte jezdit ve dnech, kdy máte na zemi sníh.

Pneumatiky jako Nokian Wetproof jsou letní pneumatiky, které se doporučují pro hybridní a elektrická auta. Zajišťují přesné manipulační schopnosti a technologické pokroky nabízejí maximální bezpečnost na mokrém i suchém povrchu. Tato velmi ekologická pneumatika umožňuje vynikající přilnavost, takže si můžete být jisti, že brzdění nebude problém ani při vyšší hmotnosti hybridního nebo elektrického automobilu. Letní pneumatika Nokian Wetproof je vynikající celoroční pneumatika, která nemá negativní vliv na výkon a zároveň zůstává pneumatikou šetrnou k životnímu prostředí pro oblasti bez zimy. Až zažijete zimu, na konci sezóny prostě přezujete na zimní pneumatiky nebo pak na celoroční pneumatiky schválené pro zimu, jako je Nokian Seasonproof. Mohou pak bezpečně zvládnout všechna různá počasí a teploty, které během roku zažijete. To znamená, že můžete řídit jakýkoli den v roce, i když vás překvapí náhlé změny počasí.

Další informace o letních pneumatikách pro elektromobily a hybrid: navštivte; https://www.nokiantyres.cz/

Scroll to Top