Některé výhody používání celoročních pneumatik ve srovnání se sezónními pneumatikami

letní pneumatiky

Pokud jde o výběr pneumatik, může být obtížné vybrat, která z nich je pro vaše vozidlo nejlepší. Každá jiná kategorie pneumatik bude mít různé výhody. Výhodou celoročních pneumatik je, že pokud mají zimní schválení, zvládnou jakýkoli typ povětrnostních podmínek. Ať už jsou to teplé a slunečné silnice na zledovatělé a zasněžené chladné silnice. To znamená, že pokud jste závislí na svém autě, budete vždy připraveni řídit bez ohledu na předpověď počasí.

Celoroční pneumatiky nebo pneumatiky do každého počasí, jak jsou také známé, jsou také povoleny v jakékoli zemi, takže pokud hodně cestujete po Evropě, nebudete mít žádné problémy a existují určitá omezení. Díky tomu jsou tyto pneumatiky velmi dobrou alternativou pro země, kde možná nemáte tu nejtvrdší zimu a nejteplejší léto, ale stále máte čtyři roční období. Nebo pak hodně cestujete do těchto zemí a při návštěvě těchto zemí, které mají zimy, budete potřebovat bezpečnost zimních pneumatik.

Je dobré si uvědomit, že s pneumatikami do každého počasí máte kompromis mezi letními a zimními pneumatikami. Pokud v létě chcete ze svého vozu a svých pneumatik absolutně nejlepší výkon, bude vám sada speciálních letních pneumatik lepší než použití pneumatik do každého počasí, a to platí i v případě, že jste v opravdu drsných zimních podmínkách se spoustou ledu speciální zimní pneumatiky předčí pneumatiky do každého počasí. To neznamená, že pneumatiky pro každé počasí nejsou k dispozici, to znamená, že pokud potřebujete mnohem lepší pneumatiku, můžete ji získat výměnou pneumatik mezi ročními obdobími. To však nemusí být nejlepší nebo nejpohodlnější řešení pro každého.

Pneumatiky do každého počasí jsou v zimních podmínkách mnohem lepší než letní pneumatiky, takže pokud se změníte na letní pneumatiky na začátku jara a vrátí se zimní počasí, jste na tom mnohem horší, než když používáte pneumatiky do každého počasí. Je také mnohem lepší mít pneumatiky do každého počasí než používat zimní pneumatiky v létě. I když se jedná o kompromis, je to opravdu dobrý a užitečný kompromis, který by mohl dokonale vyhovovat některým zemím, které ve skutečnosti nemají čtyři odlišná roční období. Existují také oblasti, které hraničí se oblastmi se sněhem, jako je bydlení v blízkosti Alp a. možná budete chtít podniknout rychlý výlet do oblasti se zimními podmínkami, aniž byste museli pokaždé měnit pneumatiky. Zde tyto pneumatiky zvýší pohodlí a bezpečnost.

Pokud používáte pouze jednu sadu za rok, musíte stále navštěvovat obchod s pneumatikami a nechat je otáčet pneumatikami, když si všimnete rozdílu v opotřebení mezi předními a zadními pneumatikami přibližně 2–3 mm. Když střídáte letní a zimní pneumatiky, vždy je čas, aby se odborníci na pneumatiky otočili a vyhodnotili stav vašich pneumatik, což může u celoročních pneumatik někdy zcela chybět.

Další informace o pneumatikách do každého počasí naleznete na adrese: https://www.nokiantyres.cz/

Scroll to Top