Opony letnie, które są przystosowane zarówno do suchej, jak i mokrej letniej pogody

opony letnie

Opony letnie powinny być produkowane w taki sposób, aby zapewnić kierowcom bezpieczeństwo zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni. Często jest to kompromis między dwoma różnymi celami, które chcesz osiągnąć, w tym przypadku doskonałą przyczepność i wydajność na suchej nawierzchni z doskonałymi właściwościami na mokrej nawierzchni. Stosunkowo nowe opony Nokian Tyres o nazwie Nokian Waterproof połączyły te właściwości, tworząc coś, co nazywają podwójną strefą bezpieczeństwa. Polega to na tym, że jedna część opon zapewnia doskonałą przyczepność i stabilność na suchej nawierzchni, zwana strefą stabilności. Następnie mamy obszar, który jest w stanie zapewnić przyczepność na mokrej nawierzchni i zapobiegać aquaplaningowi, zwany strefą bezpieczeństwa na mokrej nawierzchni. Strefa bezpieczeństwa zapewnia również niski opór toczenia przy niskim zużyciu paliwa lub zwiększony zasięg dla samochodów elektrycznych.

Nokian Wetproof są również dostępne dla SUV-ów, w których masz Nokian Wetproof SUV w następujących wymiarach, od 215/65R16 do 265/65R17 i indeksach prędkości od 210-240 km/h. Są również zalecane do elektrycznych SUV-ów i hybryd. Gama opon SUV jest wzmocniona włóknami aramidowymi, aby zapobiec uszkodzeniom bocznym spowodowanym przez krawężniki, kamienie lub skały. Wyszukując 215/65R16 opony letnie, powinieneś znaleźć 215/65R16 Nokian Tyres Wetproof.

Posiadają mieszankę hybrydową, która przyczynia się do doskonałej przyczepności na mokrej nawierzchni i odporności na zużycie, jaką można znaleźć w Nokian Wetproof. Aby jeszcze bardziej wzmocnić właściwości zapobiegające aquaplaningowi, dodano wypolerowane rowki, aby przyspieszyć usuwanie wody z bieżnika, dzięki czemu opony mogą pozostać w kontakcie z nawierzchnią drogi. Dodali również inne innowacyjne technologie opon, aby jeszcze bardziej poprawić właściwości na mokrej nawierzchni i skrócić drogę hamowania na mokrej nawierzchni. Na unijnej etykiecie opony mają ocenę A dotyczącą przyczepności na mokrej nawierzchni, która jest najlepszą oceną, jaką może mieć opona.

Głównymi zaletami korzystania z nich w pojazdach elektrycznych jest cicha technologia ścian bocznych, która zmniejsza hałas i wibracje podczas prowadzenia samochodu. Samochody elektryczne nie mają głośnego hałasu silnika, który występuje w przypadku silnika spalinowego; chcesz mieć pewność, że nie masz opon, które emitują zbyt dużo hałasu. Niski opór toczenia przyczynia się również do większych odległości, które można pokonać przy każdym ładowaniu. Pomimo mniejszego zużycia opon, pojazdy elektryczne mają tendencję do większego zużycia i wymagają częstszych obrotów opon.

Oprócz zakupu dobrych opon letnich, trzeba je jeszcze łączyć z oponami zimowymi na zimę, która nadejdzie pod koniec jesieni. Posiadanie opon letnich, które bezpiecznie poradzą sobie zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni w ciepłych porach roku, nie gwarantuje, że poradzą sobie z niskimi temperaturami. Tutaj musisz mieć opony z homologacją zimową, które radzą sobie z niskimi temperaturami, a jednocześnie zachowują elastyczność i przyczepność oraz nie skręcają gwałtownie.

Aby uzyskać więcej informacji na temat opon letnich, które zapewniają doskonałą przyczepność na mokrej nawierzchni i zapobiegają aquaplaningowi, odwiedź witrynę: https://www.nokiantyres.pl/ i przeczytaj o nowych oponach Nokian Wetproof.

Scroll to Top