Opony letnie na letnie warunki i przed nadejściem śniegu

opony letnie

To, że opony letnie są na lato, wydaje się dość oczywiste. Przynajmniej jest to oczywiste, kiedy kupujesz opony, ale gdy zaczniesz jechać i warunki pogodowe mogą się zmienić, możesz zapomnieć, że jeśli zmieni się pogoda lub jedziesz w obszar o innych warunkach, te opony mogą już nie być dobre.

Opona letnia jest najlepsza na te gorące i suche letnie dni, przy wysokich temperaturach i suchym asfalcie. Nie ma nic lepszego niż to. Doskonale sprawdzają się nawet podczas ulewnego letniego deszczu, o którym wszyscy wiemy, że nadejdzie od czasu do czasu. Rowki w oponie są zaprojektowane tak, aby odpychać wodę na bok, gdy opona porusza się przez nagromadzoną wodę na powierzchni. Kluczem jest odepchnięcie wody, aby opona nadal miała kontakt z nawierzchnią drogi. Jeśli opona nie jest w stanie odepchnąć całej wody na boki, ryzykujesz popadnięcie w sytuację, w której woda znajduje się między oponą a drogą. Ten stan nazywa się aquaplaningiem. Skutkuje to stanem, w którym opona będzie ślizgać się po powierzchni wody i straci całą przyczepność, którą ustanowiła jako guma na asfalcie.

Aquaplaning to stan niekontrolowany. To jest niebezpieczny stan. Sposobem na wyjście z tego stanu jest zmniejszenie prędkości; gdy prędkość spadnie, opona będzie w stanie ponownie wypchnąć wystarczającą ilość wody na boki, aby odzyskać kontakt z nawierzchnią, a przyczepność zostanie przywrócona. Im większa głębokość bieżnika i lepsza jakość opony, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że tego doświadczysz. Upewnij się, że głębokość bieżnika na wszystkich oponach przekracza 4 mm. Kolejnym ważnym czynnikiem jest prędkość, więc staraj się dostosować prędkość do panujących warunków pogodowych. Preferowana jest zawsze umiarkowana prędkość, a ograniczenia prędkości nie są ustawione jako prędkość, którą musisz jechać, niezależnie od warunków, w jakich się znajdujesz.

Jeśli zbliżasz się do zimowej pogody lub mrozów, musisz zmienić oponę na oponę przeznaczoną do warunków zimowych. Potrzebujesz opon zimowych, które mają rowki, które poradzą sobie ze śniegiem i błotem pośniegowym zamiast z wodą. Tutaj ważne jest, aby opona mogła odepchnąć błoto pośniegowe, aby zapewnić kontakt z nawierzchnią drogi, tak jak ważne było, aby mieć kontakt, gdy na drodze była woda. Oprócz rowków obsługujących śnieg i błoto pośniegowe, Twoje bieżniki muszą zapewniać wystarczającą przyczepność, aby zapewnić Ci bezpieczeństwo podczas jazdy. Musi zapewniać odpowiednią przyczepność podczas przyspieszania i zwalniania podczas skręcania i pokonywania zakrętów.

Wysokiej jakości opona zapewni lepsze osiągi przez cały rok i zwiększy bezpieczeństwo podczas jazdy. Musisz polegać na swoich oponach, niezależnie od warunków pogodowych, których doświadczasz.

Więcej informacji na temat opon letnich można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/

Scroll to Top