Ponieważ zbliża się wiosna, czas zaplanować opony całoroczne

opony caloroczne

Kiedy zima dobiega końca i warunki zimowe, które wymagały stosowania opon zimowych z homologacją zimową lub opon na każdą pogodę, zmieniają się na bardziej wiosenne, nadszedł czas, aby zmienić opony. Jeśli używasz opon z kolcami do wyboru opon zimowych, mogą obowiązywać ograniczenia dotyczące daty, kiedy najpóźniej można ich użyć. Jeśli używasz opon bez kolców, możesz je założyć trochę dłużej, zanim zmienisz opony całoroczne. Im dłużej będziesz nosić opony z homologacją zimową, tym mniejsze jest prawdopodobieństwo, że pogoda będzie się powtarzać, zanim nadejdzie wiosna i zacznie się lato.

Jeśli używasz opon na każdą pogodę, możesz je zatrzymać i jeździć z nimi przez cały rok. Nie ma wtedy potrzeby wymiany opon na całoroczne. Jeśli zdecydujesz się używać tylko jednego kompletu opon przez cały rok, musisz zadbać o ich staranne utrzymanie. Kiedy zmieniasz opony między sezonami, eksperci od opon, którzy zmieniają opony za Ciebie, mają szansę je ocenić, a także zmienić. Nadal musisz wziąć to pod uwagę i powinieneś zabrać swój samochód raz lub dwa razy w roku do sklepu oponiarskiego na wymianę opon, a nawet częściej, jeśli prowadzisz pojazd elektryczny lub hybrydę.

Więcej informacji na temat opon całorocznych, które poradzą sobie w warunkach wiosenno-letnich, można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/

Scroll to Top