Ujistěte se, že máte pro své SUV letní pneumatiky správné rozměry

225/65R17 letní pneumatiky,

Při nákupu nových SUV letních pneumatik existuje několik věcí, které vám pomohou se ujistit, že jsou správné. Jedním z nich je ujistit se, že kupujete správný rozměr, druhým je získání dobré kvality a třetím správné pneumatiky pro počasí a jízdní podmínky, abyste v případě potřeby měli letní pneumatiky pro off-road.

Existuje mnoho rozměrů pro SUV a jako první je třeba hledat šířku, kde pneumatiky začínají 175 pro osobní automobily, až 275 pro SUV, dodávky a lehké nákladní automobily. Jakmile znáte šířku pneumatiky, budete muset vidět poměr výšky, výšky děleno šířkou v procentech. Pokud máte poměr 50, znamená to, že výška je 50% nebo polovina šířky. Šířka a konečné měření průměru ráfku jsou životně důležité, aby byly správné. Pokud zvolíte nesprávný rozměr nebo velikost ráfku, ovlivní to důležité nástroje, jako je počítadlo kilometrů a rychloměr. Pokud uděláte špatnou šířku a zvolíte pneumatiky, které nejsou dostatečně široké, budou muset pneumatiky zabírat větší zatížení na plochu. Pneumatiky proto potřebují vyšší index nosnosti, aby zvládly vyšší zatížení. Kromě indexu nosnosti pneumatik máte také rychlostní stupeň.

Pneumatiky mají také různá označení, pokud mají být použity na silnici i v terénu, často označované jako terénní pneumatiky nebo čisté pneumatiky pro vysoké zatížení. Pokud máte čisté silniční pneumatiky, měli byste se zdržet jízdy v nerovném terénu, přestože se jedná o pneumatiky SUV. Novější pneumatiky SUV jsou často vyztuženy aramidem, což je stejná technologie jako v neprůstřelných vestách, aby bylo zajištěno, že lépe zvládnou nárazy v terénu, zejména při bočním nárazu ostrými kameny, kameny nebo jinými ostrými předměty.

U letních pneumatik byste měli hledat 225/65R17 letní pneumatiky, které můžete pro zimní sezónu zkombinovat se 225/65R17 zimními pneumatikami. I SUV s většími a odolnějšími pneumatikami bude muset mít schválené specifické pneumatiky pro zimní použití, protože gumová směs je šitá na míru nízkým teplotám a zabrání ztvrdnutí pneumatik a ztrátě schopnosti přilnavosti.

Pokud si vyberete letní pneumatiky SUV a testy pneumatik SUV provedené různými časopisy o motorech, můžete získat nápovědu od štítku pneumatik EU, abyste našli nejlepší řešení pro vaše vozidlo a hledané jízdní podmínky. U testů prováděných v testech časopisů o motorech byste měli přednostně pitvat výsledky testů a podívat se na každý test, abyste zjistili, které testy jsou pro vás a vaše jízdní podmínky vhodnější. Internet je také skvělým místem pro vyhledávání informací o pneumatikách. Hledání rozměrů pneumatik, které hledáte, by mělo přinést vynikající a hodnotné výsledky. Poté vždy dbejte na správný tlak v pneumatikách a po opotřebení vyměňte pneumatiky za nové.

Další informace o různých letních rozměrech SUV najdete na: https://www.nokiantyres.cz/

Scroll to Top