Blíží se další zimní sezóna

letní pneumatiky

Opět se nám blíží konec roku. Letos jsme měli skvělé léto, takže jsme si užili slunce a perfektní letní počasí. Hezká část jízdy během skvělého léta s dobrou sadou letních pneumatik je, že máte optimální podmínky, abyste ze svých pneumatik a svého auta dostali maximum. Kvalitní letní pneumatika bude mít tak dobrou přilnavost na asfaltu. Při jízdě zatáčkami vás přepadne pocit přilepení na silnici. Vůz sleduje volant, aniž by ztratil jakoukoli přilnavost. Je to jeden z nejlepších zážitků z jízdy, jaké můžete mít.

Když přijde zima, musíte se znovu ujistit, že máte nejlepší podmínky, když přijde chladné počasí. To znamená, že budete potřebovat kvalitní zimní pneumatiku. Výměna z kvalitní letní pneumatiky za kvalitní zimní zajistí, že budete mít nejlepší výkon po celý rok i přes změnu počasí. Nechcete ztratit kontrolu nad svým vozem v žádné sezóně, ale v zimě se to může snadno stát, pokud nemáte správné zimní pneumatiky. Je důležité, abyste měli pneumatiky schválené pro zimní podmínky.

Nejlepší způsob, jak zůstat v bezpečí, je přezout si letní pneumatiky dostatečně brzy, než přijde chladné počasí. Pokud přijde zima, když máte na autě ještě letní pneumatiky, neměli byste se snažit jet na servisní stanici, aby jim vyměnila pneumatiky, protože je příliš nebezpečné jezdit s letními pneumatikami na sněhové břečce nebo ledu. Raději byste měli opustit parkoviště, dokud nebudou silnice opět suché.

Nejlepší možností je však naplánovat změnu brzy a také včasnou výměnu pneumatik, než očekáváte, že přijde zima. Samozřejmě to nemůžeme vždy udělat správně, ale pokud plánujete, je pravděpodobnější, že to uděláte správně. Ujistěte se, že také dodržujete předpisy, které platí pro zimní pneumatiky. Chcete, aby byly namontovány brzy, ale ne příliš brzy. Plánováním byste také měli mít možnost získat schůzku, když vám to vyhovuje a zapadá do vašich dalších závazků.

Pokud jste si vybrali pneumatiky s hroty, máte pneumatiky, které lze použít ve všech zemích, takže pokud plánujete cestovat s autem a navštívit různé země, nejsou žádné problémy. Když máte na vozidle pneumatiky s hroty, musíte si to před cestou trochu více naplánovat a musíte si ověřit, zda jsou pneumatiky s hroty povoleny ve všech zemích, přes které plánujete projet. Německo a Polsko mají zákaz pneumatik s hroty, takže je nemůžete navštívit ani je překročit. Některé z ostatních, kde jsou povoleny, s největší pravděpodobností budou mít určitá omezení, například omezení data, na kterých silnicích mohou být použity.

Další informace o nových zimních pneumatikách pro tuto zimní sezónu naleznete na: https://www.nokiantyres.cz/

Scroll to Top