Dlaczego powinieneś mieć opony całoroczne, jeśli nie używasz opon zimowych

opon całorocznych

Jeśli mieszkasz w rejonie, w którym doświadczysz ostrej zimy, powinieneś mieć w samochodzie opony homologowane na zimę. Prowadzenie pojazdu, który nie ma opon zatwierdzonych do jazdy zimą, nie jest bezpieczne w trudnych warunkach zimowych. Optymalnie użyjesz opon zimowych, które założysz w swoim pojeździe, gdy zbliża się zima. Masz również możliwość używania opon całorocznych przez cały rok, a następnie pominięcia zmiany opon.

Niektórzy mogą nie wiedzieć, że opony, które nie zostały dopuszczone do użytku zimowego, twardnieją, gdy temperatura spada poniżej zera. Twarda opona nie zapewnia właściwości, których oczekujesz od opony. Nie uzyskasz potrzebnej przyczepności podczas jazdy po oblodzonych lub zaśnieżonych nawierzchniach. Tak więc, nawet jeśli na dworze jeszcze nie pada śnieg, powinieneś już montować opony z homologacją zimową, gdy temperatura spadnie do zera. Najlepszy czas na zmianę to moment, gdy temperatura zbliża się do 7°C, ponieważ wtedy opony zimowe stają się lepsze, mimo że nie ma prawdziwych warunków zimowych. Jedynym powodem jest to, że opony letnie zaczynają mocno się obracać, podczas gdy opony zimowe pozostaną miękkie.

Jeśli nie posiadasz zarówno kompletu opon zimowych, jak i kompletu opon letnich i zmieniasz opony pomiędzy latem a zimą, powinieneś rozważyć homologację zimową oponę całoroczną. Daje to kompromis pomiędzy dobrą oponą letnią a dobrą oponą zimową. Zawsze lepiej będzie mieć prawdziwe opony zimowe w trudnych warunkach zimowych, ale opona całoroczna będzie wystarczająca, jeśli tego nie zrobisz. Opony całoroczne są zatwierdzone do użytku zimowego i dlatego są znacznie lepsze niż noszenie opon letnich w pojeździe, gdy pierwszy śnieg nadejdzie.

Zaletą posiadania opony całorocznej jest to, że zawsze jesteś gotowy na zimę lub każdą pogodę, z którą się zmierzysz. Tak więc wybierając tę ​​trasę, zawsze jesteś gotowy do jazdy i nigdy nie musisz zostawiać samochodu. Upewnij się, że wybierasz wysokiej jakości oponę premium, ponieważ będziesz jej potrzebować podczas śnieżnych, błotnistych i oblodzonych warunków. Nie jest łatwo opracować opony, które radzą sobie zarówno z letnią, jak i zimową pogodą, więc musisz upewnić się, że wybrane przez Ciebie opony są wysoko oceniane wśród najlepszych opon całorocznych dostępnych na rynku. Oczywiście będziemy potrzebować odpowiednich atestów zimowych poprzez umieszczenie symbolu 3PMSF na ścianie bocznej opon.

Ponieważ nie zmieniasz opon letnich i zimowych, Twoje opony pozostaną przez cały rok. Nadal będziesz musiał odwiedzić serwis opon, aby sprawdzić stan opon i zlecić im obracanie opon, aby wyrównać różnice w zużyciu. Należy to robić częściej, jeśli posiadasz samochód elektryczny lub hybrydowy.

Więcej informacji na temat opon całorocznych można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/

Scroll to Top