Jedź ostrożnie w warunkach zimowych

opony zimowe

To, jak jeździsz, jest zawsze ważne, zwłaszcza w obliczu trudnej zimowej i wiosennej pogody. Śliskie nawierzchnie, takie jak śnieg, lód i zdradliwa błoto pośniegowe, znacznie utrudniają jazdę. Aby poradzić sobie w takich warunkach, musisz dostosować prędkość i jechać ostrożniej.

Oprócz ostrożnej jazdy musisz również mieć w pojeździe odpowiednie opony z homologacją zimową. Powinny to być albo dedykowane opony zimowe, albo opony na każdą pogodę, które są zatwierdzone do użytku zimowego i mają emblemat dotyczący surowych warunków serwisowych na boku opony. Być może będziesz musiał założyć łańcuchy śnieżne na opony śnieżne, aby poprawić przyczepność w niektórych obszarach, które tego wymagają. Inne obszary mogą pozwolić na użycie opon z kolcami. Jazda na oponach całorocznych jest niedopuszczalna, gdyż wiąże się z dużym niebezpieczeństwem.

Droga hamowania wydłuża się zimą, kiedy jest lód i śnieg, więc weź to pod uwagę podczas jazdy. Upewnij się, że masz co najmniej minimalną zalecaną pozostałą głębokość bieżnika, aby droga hamowania nie uległa dalszemu wydłużeniu.

Jeśli masz opony z kolcami, potrzeba ostrożnej jazdy jest jeszcze głębsza. Wystające z bieżnika kolce mogą się wyrwać, jeśli jedziesz bardzo agresywnie. Dlatego należy unikać agresywnego przyspieszania lub gwałtownych zatrzymań jako sposobu jazdy.

Wreszcie, zawsze dostosuj prędkość do zimy i warunków panujących w miejscu, w którym jeździsz.

Więcej informacji na temat opon, które pomogą Ci podczas jazdy w warunkach zimowych, znajdziesz na stronie: https://www.nokiantyres.pl/

View more presentations on SharePresentation
Scroll to Top