Letní pneumatiky by měly doplňovat vaše zimní pneumatiky

letní pneumatiky

Vaše vozidlo bude potřebovat různé pneumatiky, aby zvládlo různé povětrnostní podmínky, které máte během roku. Většina automobilů používá letní pneumatiky, které kombinují se zimními pneumatikami. Nejlepšími pneumatikami do drsných zimních podmínek jsou zimní pneumatiky s hroty, protože mají kovové cvočky, které zajišťují extra přilnavost na zledovatělém povrchu a zlepšují přilnavost. Těžké zimní podmínky vyžadují kvalitní pneumatiku a pneumatiky s hroty zajišťují maximální přilnavost a trakci. I pro zkušené řidiče umožňují hroty s pneumatikami řidiči mít plnou kontrolu nad vozidlem po celou dobu, což zajišťuje maximální ovladatelnost. Pneumatiky s hroty poskytují větší boční trakci na ledu než kterákoli jiná pneumatika. Zimní pneumatiky s hroty i bez hrotu jsou speciálně vyrobeny tak, aby zvládly zimní podmínky. Proto mají na bočnici pneumatiky symbol „Three-Peak Mountain Snowflake“, což znamená, že splnili požadovaná výkonnostní kritéria pro zvládnutí náročných zimních podmínek na silnici. V současné době máte také celoroční pneumatiky, které jsou schváleny pro zimní provoz a lze je bezpečně používat po celý rok za jakýchkoli povětrnostních podmínek.

Vzhledem k pokroku v oblasti pryžových směsí a dalších technologií se potřeba pneumatik s hroty stala méně důležitou. K dispozici je mnoho kvalitních pneumatik bez hrotů, jako jsou pneumatiky Nokian Hakkapeliitta, s hroty i bez hrotů, takže spotřebitel má na výběr. Nokian Hakkapeliitta 10 má hroty a je k dispozici i pro elektrická vozidla s Nokian Hakkapeliitta 10 EV. Máte také Nokian Hakkapeliitta R3, které nejsou hroty, které místo kovových hrotů použitých v pneumatikách s hroty používají uchopovací částice. Jsou o něco flexibilnější, protože je možné je bez omezení používat na všech silnicích ve všech evropských zemích.

Zimní pneumatiky jsou vyrobeny z gumových směsí, které zůstanou měkké a pružné i při nízkých teplotách. Mají jedinečný design běhounu, který zaručuje nejlepší výkon na ledu, sněhu a rozbředlém sněhu. Zimní pneumatiky překonají jakoukoli letní pneumatiku při nízkých teplotách díky schopnosti pružnosti gumy při nízkých teplotách a extra přilnavosti poskytované speciální konstrukcí dezénu, která maximalizuje trakci. Zimní pneumatiky nemusí dělat kompromisy pro jiná roční období, takže se mohou zaměřit na maximální řešení při manipulaci se sněhem, ledem a rozbředlým sněhem, čímž v náročných zimních podmínkách překonají všechny ostatní možnosti pneumatik.

Mezi další výhody investice do vysoce kvalitních zimních pneumatik, zejména zimních pneumatik s hroty, patří lepší brzdění, trakce a bezpečnost. Zimní pneumatiky se zastavují mnohem rychleji než letní nebo celoroční pneumatiky, což se stává ještě důležitějším při jízdě těžších vozidel na sněhu a ledem naplněných silnicích. Pokud je ve vaší zemi povolena zimní pneumatika s hroty, jsou to zdaleka nejlepší a nejbezpečnější dostupné možnosti. Pokud nejsou povoleny nebo dáváte přednost použití pneumatik bez hrotů, ujistěte se, že máte některé z nejlepších dostupných pneumatik bez hrotů. Tyto pneumatiky pak musíte zkombinovat se sadou letních pneumatik pro teplou sezónu.

Další informace o zimních pneumatikách s hroty najdete na https://www.nokiantyres.cz/

 

Scroll to Top