Kiedy warto rozważyć użycie opon całorocznych

opony na kazda pogode

Opony całoroczne mogą być wielką zaletą, gdy nie chcesz zmieniać opon, a mieszkasz w rejonie, w którym panują zimowe warunki, ale zima nie jest tak długa ani ciężka. Opony te są przystosowane do użytku w trudnych warunkach zimowych i mają emblemat „Płatek śniegu z trzech szczytów”, który oznacza ich dopuszczenie do użytkowania w takich warunkach. Opona ta doskonale nadaje się do użytku o każdej porze roku w wielu rejonach Europy Środkowej.

Twoje opony letnie nadają się na trzy pory roku, a są to wiosna, lato i jesień. Jeśli żyjesz w srogich zimach, będziesz musiał uzupełnić swoje opony letnie o opony zimowe. Zamiast mieszkać w rejonie o nieprzewidywalnej pogodzie, być może lepiej będzie korzystać z opon całorocznych. Masz opony całoroczne, takie jak Nokian Weatherproof lub Nokian Seasonproof, które dzięki koncepcji wyczuwania pór roku radzą sobie w warunkach zimowych i letnich; mogą uzyskać lamele, mieszankę gumy i wzór bieżnika, aby uzyskać doskonałą przyczepność zarówno zimą, jak i latem.

W przeciwieństwie do opon letnich, opony całoroczne radzą sobie ze śniegiem i lodem, dlatego są oznaczone symbolem płatka śniegu z trzema szczytami, oznaczającym ich użytkowanie w trudnych warunkach zimowych. Dzieje się tak dlatego, że opony całoroczne można uznać za hybrydę opon całorocznych z oponą zimową. Opony letnie są bezpieczne tylko w sezonie wiosenno-jesiennym i letnim, jeśli mieszkasz na obszarze o zimowej pogodzie.

Dodatkowo opony letnie, takie jak Nokian Wetproof, mają unikalny wzór bieżnika, który zapewnia doskonałą przyczepność na mokrej nawierzchni oraz płynną i cichą jazdę. Są one również opracowywane przy użyciu najnowszych technologii, aby pozostać oponą przyjazną dla środowiska. . Ma również cichą technologię ścian bocznych, aby zapewnić jazdę bez hałasu i wibracji. Polerowane rowki boczne i wewnętrzne umożliwiają również odprowadzanie wody, chroniąc ją przed aquaplaningiem. Aquaplaningu można również doświadczyć, gdy topnieje śnieg, a na drodze jest błoto pośniegowe lub śnieg ze śniegiem.

Opony letnie mogą być używane przez cały rok na obszarach, na których nie ma pogody zimowej lub nie przy ostrych zimach. Wielką zaletą opony letniej jest to, że wyeliminuje konieczność wymiany opon. Dzieje się tak tylko wtedy, gdy mieszkasz na obszarach o trzech porach roku. Dzięki innowacyjnej konstrukcji Nokian Wetproof zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa i doskonałe prowadzenie zarówno na mokrych, jak i suchych nawierzchniach. Wynika to z wielu innowacji, takich jak polerowane rowki i cicha technologia ścian bocznych, minimalizująca hałas i wibracje.

Niezależnie od tego, które opony wybierzesz, musisz zadbać o to, aby pozostały one w dobrym stanie, bez przecięć i pęknięć. Głębokość bieżnika również musi być wyższa niż zalecana głębokość bieżnika wynosząca 4 mm i należy upewnić się, że ciśnienie w oponach jest na zalecanym poziomie. Niskie ciśnienie w oponach prowadzi do zwiększonego zużycia opon i negatywnego wpływu na osiągi samochodu. Zwiększa się również zużycie paliwa, co sprawia, że ​​każdy przejechany dystans jest bardziej kosztowny. Upewnij się więc, że często sprawdzasz ciśnienie.

Więcej informacji na temat opon całorocznych premium znajdziesz na: https://www.nokiantyres.pl/

Scroll to Top