Nákup nových letních pneumatik SUV

zimní pneumatiky

S příchodem teplejšího počasí možná budete chtít zvážit novou sadu SUV letních pneumatik pro vaše sportovní SUV. Rozdíl mezi SUV zimními pneumatikami a letními pneumatikami spočívá v tom, že jsou navrženy tak, aby zvládly letní vedro, a přesto si na mokré vozovce zachovaly vynikající přilnavost za mokra a brzdnou dráhu. Měli by také dobře bránit aquaplaningu za mokra, abyste mohli bezpečně řídit, aniž byste se museli obávat ztráty kontroly nad svým SUV kvůli aquaplaningu.

Letní pneumatiky SUV jsou speciálně vyvinuty tak, aby zvládly letní počasí, které může zahrnovat vše od velmi horkých dní až po silný déšť. Měly by mít boční stěny vyztužené aramidem, který se běžně označuje jako „technologie Aramid Sidewall“. Díky tomu budou vaše pneumatiky na nerovných silnicích dobře chráněny, protože její zesílená technologie bočnic poskytuje zvýšenou ochranu při nárazu a řezu. Tyto pneumatiky také zajišťují, že z našeho SUV vytěžíte maximum, protože řízení by mělo být rychlé a pohotové, což vám umožní maximální potěšení z jízdy při navigaci i při vysokých rychlostech, které jsou v létě možné. Díky silným aramidovým vláknům, která se používají i v neprůstřelných vestách, se budete cítit bezpečněji při jízdě po dálnici.

Pro léto, protože zimní pneumatiky nejsou možnost použít v létě, máte v zásadě dvě možnosti. Můžete použít letní pneumatiky nebo celoroční pneumatiky. Celoroční pneumatiky zvládnou letní i zimní podmínky a jsou také známé jako pneumatiky do každého počasí. Mohou být schváleny v zimě, takže je lze bezpečně používat po celý rok i v drsných zimních podmínkách. Tyto pneumatiky poskytují vynikající bezpečnost, pohodlí a pohodlí v oblastech, kde jste někdy měli tak měnící se podmínky, že bude těžké naplánovat včasné změny mezi letními a zimními pneumatikami nebo tam, kde jsou zimy tak krátké, že se změna nemusí cítit oprávněná.

Pneumatiky do každého počasí jsou kombinací zimních a letních pneumatik i na sněhu. Se sněhovými drápy na diagonálních a podélných drážkách běhounu nebude sníh a led problém. Díky tomu mohou pneumatiky na suchém povrchu fungovat stejně dobře jako na mokrém nebo zimním povrchu. Tyto pneumatiky mohou také pomoci zabránit hydroplánování, a to jak slushplaningu, tak aquaplaningu, což je opravdu důležité pro silné letní deště a tání sněhu na jaře.

Takže i když celoroční pneumatiky nejsou špatnou volbou, speciální letní pneumatiky mají v létě stále lepší výkon. Je to proto, že letní pneumatiky jsou speciálně navrženy tak, aby zvládly teplé počasí a příležitostně mokré silnice. Měkčí gumová směs v letních pneumatikách lépe snáší teplo a nabízí větší přilnavost za sucha i za mokra. Pro dosažení nejlepšího výkonu je optimální jakékoli řízení, brzdění nebo ovladatelnost, abyste si mohli svým sportovním SUV skutečně užít jízdu v dokonalých podmínkách.

Další informace o letních pneumatikách SUV pro sportovní SUV najdete na: https://www.nokiantyres.cz/

Scroll to Top