Nejlepší místo pro nákup nových zimních pneumatik s hroty

pneumatiky

Pokud uvažujete o nákupu nových zimních pneumatik, máte několik možností, kam jít. Nejvýhodnější je koupit si je v pneuservisu, kde pneumatiky běžně přezouváte. Pokud ještě nemáte pneuservis, který běžně využíváte, je čas si ho najít. Potřebujete místo, kde si můžete koupit dobré pneumatiky a nechat si pneumatiky vyměnit, otočit a opravit. Chcete najít místo, které poskytuje dobré služby, poskytuje dobré rady a má odborné znalosti, abyste věděli, zda je třeba pneumatiky vyměnit nebo zda se s nimi dá jezdit. Je také dobré, když mohou uskladnit vaše celoroční pneumatiky, když odjíždíte se zimními pneumatikami.

Pokud se obrátíte na některý z větších řetězců pneumatik nebo autoservisů, víte, že při nákupu nových pneumatik získáte rozumné ceny. Měli by mít také dobrý sortiment pneumatik, ze kterých si můžete vybrat. I když jste se rozhodli pořídit si sadu pneumatik s hroty, stále máte na výběr z mnoha různých modelů a značek. Klíčové položky, které je třeba hledat, jsou hladina hluku a valivý odpor. Hluk ovlivní váš jízdní komfort a valivý odpor ovlivní vaše účty za benzín. Pokud si vyberete pneumatiku s nízkým valivým odporem, ušetříte při jízdě peníze a při současných cenách benzínu si velmi rychle připlatíte za kvalitní pneumatiku s dobrými vlastnostmi.

Jedním z nejběžnějších srovnávacích nástrojů, které máme pro pneumatiky, je štítek pneumatik EU, který ukazuje, jak se pneumatiky chovají na základě 3 různých vlastností pneumatik. Máte hluk pneumatik, který měří hluk generovaný pneumatikami během jízdy. Pokud máte velmi tiché vozidlo, například elektrické nebo hybridní, může hluk pneumatik působit rušivě a snižovat jízdní komfort. Na štítku je také spotřeba paliva, která koreluje s valivým odporem. Vysoký odpor způsobí, že vozidlo spotřebuje více paliva a jeho vlastnictví bude dražší. Budou také špatné pro životní prostředí kvůli vyšším emisím oxidu uhličitého. Vyšší valivý odpor také způsobí rychlejší opotřebení pneumatik než pneumatiky s nízkým valivým odporem, což dále zvyšuje náklady.

Konečně máte přilnavost za mokra, která se měří brzdnou dráhou na mokrém asfaltu. Žádný z těchto testů není vyvíjen ani testován při zimních teplotách, takže při výběru pneumatik s hroty nejsou příliš užitečné. Zde je mnohem lepší číst testy zimních pneumatik, kde testují pneumatiky předních výrobců s hroty a zjišťují, které pneumatiky jsou vítězi testů nebo se umístily vysoko v příslušných testech, které napodobují vaše jízdní podmínky. Jakmile shromáždíte dostatek informací, můžete je zkombinovat s některými údaji z EU štítku pneumatik a poté zamířit do obchodu s pneumatikami hledat nové pneumatiky.

Pro více informací o zimních pneumatikách s hroty navštivte: https://www.nokiantyres.cz/

View more presentations on SharePresentation
Scroll to Top