Opony całoroczne do hybrydowych lub elektrycznych SUV-ów

opony caloroczne

Gdy chcesz kupić zestaw SUV całorocznych opon do elektrycznego SUV-a lub hybrydy, należy wziąć pod uwagę pewne rzeczy. Jednym z ważnych czynników, które należy wziąć pod uwagę, jest rodzaj zimy w okolicy, w której mieszkasz. Istnieją również specyficzne różnice charakterystyczne dla elektrycznego SUV-a lub hybrydy. Główną różnicą jest waga pojazdu, który jest cięższy ze względu na akumulatory i rozmiar SUV-a, a zatem wymaga wydłużenia drogi hamowania, więc przyczepność i trakcja to ważna cecha wymagana dla opony. Wiele opon całorocznych nadaje się do hybrydowych lub elektrycznych SUV-ów dostępnych na rynku, na przykład opony Nokian Weatherproof i Seasonproof, które są oponą o wysokich osiągach, wystarczająco wytrzymałą na wszystkie pory roku.

Wielką zaletą opony całorocznej w porównaniu z oponami letnimi jest to, że posiadają symbol „Trzy szczyty górskiego płatka śniegu”, co oznacza, że ​​można je stosować również w warunkach zimowych. Jest to szczególnie ważne w przypadku elektrycznych SUV-ów i hybryd, które potrzebują dobrej przyczepności do prawidłowego hamowania i podkreśla dobrej jakości oponę całoroczną, która wyróżnia się przyczepnością i przyczepnością na śniegu i lodzie. To ten sam symbol, który mają opony zimowe. Dzięki temu można je bezpiecznie stosować zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym.

Zarówno Nokian Weatherproof, jak i Nokian Seasonproof zostały zatwierdzone do pojazdów elektrycznych, które łączą w sobie bezkompromisowe osiągi, doskonałą przyczepność przez wszystkie pory roku, a jednocześnie umożliwiają niezawodne prowadzenie bez względu na prognozę. Dobrze prowadzi się zarówno na asfalcie, jak i na zaśnieżonej i mokrej nawierzchni, z przewidywalną przyczepnością przez cały rok. Został zaprojektowany z wieloma innowacjami, takimi jak dodanie ich „technologii aramidowej ściany bocznej”, która jest tym samym materiałem, który jest używany w kamizelkach kuloodpornych. Wzmocnione aramidem ściany boczne poprawiają trwałość i chronią opony przed przecięciami i uszkodzeniami o krawężniki podczas parkowania. Dodatek „Centipede Siping” umożliwia maksymalny kontakt z drogą, zwiększając przyczepność na śniegu i błocie pośniegowym oraz zapobiegając ślizganiu się po błocie pośniegowym. Wykorzystują mieszankę gumową o podwójnej wydajności, z nową „żywicą SUV o wysokiej wydajności”, aby umożliwić zrównoważoną kombinację właściwości letnich i zimowych, dzięki czemu można ich używać przez cały rok.

Wybierając oponę całoroczną do SUV-a elektrycznego lub hybrydowego, powinieneś znać różnice między tradycyjnym SUV-em a elektrycznym SUV-em lub hybrydą. Ważne jest również, aby zastanowić się, jaki rodzaj jazdy będziesz prowadzić i jakie warunki pogodowe napotkasz w okolicy, w której mieszkasz. Powinieneś wiedzieć, że nic nie przewyższa opon zimowych przeznaczonych do SUV-ów w trudnych warunkach zimowych. Opony całoroczne sprawdzają się lepiej na terenach, gdzie panuje nieprzewidywalna pogoda, a używanie opon zimowych może nie być najlepszym rozwiązaniem, ponieważ nie ma wyraźnie długiej i ostrej zimy. Stosując oponę całoroczną można wyeliminować konieczność przechowywania kompletu opon zimowych w garażu, gdyż opony te pozwalają na użytkowanie tylko jednego kompletu przez cały rok.

Więcej informacji na temat opon całorocznych do hybrydowych lub elektrycznych SUV-ów znajdziesz na stronie https://www.nokiantyres.pl/

Scroll to Top