Pneumatiky s dokonalou rovnováhou mezi bezpečností a komfortem

 

Pneumatiky

Některé pneumatiky vám mohou poskytnout dokonalou rovnováhu mezi dobrou bezpečností jízdy a pohodlím. Dvě zimní pneumatiky na trhu, které mohou tento slib splnit, jsou Nokian Hakkapeliitta 10 a Nokian Hakkapeliitta R3. Nokian Hakkapeliitta 10 jsou nejnovější generací pneumatik s hroty, které jsou schopny zvládnout dokonale ledové zimní podmínky. Nokian Hakkapeliitta R3 pak má nejnovější technologie bez hrotů začleněné do dezénu běhounu a pryžové směsi, které poskytují vynikající přilnavost v jakýchkoli zimních podmínkách.

Obě jsou samozřejmě schváleny pro zimní provoz a měly by být používány pouze v zimním období a pro teplejší období je třeba je střídat s letními pneumatikami. Použití dvou sad pneumatik vám zajistí dokonalou celoroční bezpečnost a nejlepší výkon za každého počasí. Stačí se ujistit, že zvládnete přezutí tak, abyste měli zimní pneumatiky vždy namontované při jízdě v zimních podmínkách. Také byste je neměli používat, když zima pominula a je teplé počasí.

Pneumatiky bez hrotů nevyužívají k vytvoření přilnavosti kovové hřeby, ale místo toho používají částice přilnavosti z kryo krystalu na biologické bázi k vytvoření přilnavosti na ledu. Tyto částice se budou moci zarýt do ledu a vytvořit tak dobrý záběr. Běhoun také obsahuje velké množství lamel, které se mohou přizpůsobit různým povětrnostním podmínkám. Mezi ramena a bloky byly také začleněny takzvané sněhové drápy, aby se vytvořila vyvážená zimní přilnavost na sněhu a ledu; to umožňuje těmto pneumatikám mít vynikající přilnavost jak na sněhu, tak na ledu.

Vzhledem k tomu, že Nokian Hakkapeliitta R3 nemá hřeby, lze je použít, když jedete v zimě do jakékoli země a na jakékoli silnici. Vykazují velmi nízký valivý odpor a poskytují vám velmi vysoký jízdní komfort. Nezávislé testy pneumatik hodnotí, že se jedná o pneumatiku s nejnižší hladinou hluku. Nízký valivý odpor zajistí, že budete mít nízkou spotřebu paliva a pneumatiky, které vydrží díky nízké míře opotřebení. To znamená, že nebudete muset tak často přezouvat na novou sadu pneumatik a nebudete muset tak často navštěvovat čerpací stanice. Bez ohledu na to, zda je vaše hlavní jízda na sněhu nebo ledu, pneumatiky zvládnou každou zimu.

Když jezdíte v podmínkách, které vyžadují hřeby kvůli velmi zledovatělé vozovce, což je často případ, kdy žijete blízko pobřeží nebo velkých jezer, budete potřebovat Nokian Hakkapeliitta 10 pro ještě lepší přilnavost. Mají vynikající umístění hřebů, včetně ramen, které vám poskytují vynikající přilnavost při předjíždění a zatáčení. Hmoždinky jsou nejnovější ekologické hřeby, které jsou odolnější, mají menší dopad na silnice a jsou tišší než předchozí hřeby.

U obou variant pneumatik je kritická skutečnost, že máte pneumatiky namontované před příchodem zimy.

Pro více informací o Nokian Hakkapeliitta R3 navštivte: https://www.nokiantyres.cz/

 

Scroll to Top