Ujistěte se, že máte na zimní dovolenou ty správné pneumatiky

 

pneumatiky

Odjezd na zimní dovolenou bude vyžadovat, abyste zjistili, jaké zimní pneumatiky byste mohli potřebovat. Pokud zůstanete ve své zemi, nebudete mít žádné problémy, ale pokud svou zemi opustíte, některé země nedovolí použití pneumatik s hroty. Pneumatiky s hroty jsou zakázány v některých zemích, jako je Německo a Polsko, a také v některých zemích některé silnice nedovolují jejich použití. To může způsobit velký problém, pokud si to neuvědomujete a nezvažujete to.

Nejbezpečnější volbou, když projíždíte různými zeměmi, je vždy používat pneumatiky bez hrotů nebo potom celoroční pneumatiky, které jsou schválené pro zimní použití. Pak jste vždy v souladu s místními zákony. Pokud skončíte s pneumatikami s hroty v Německu nebo Polsku, kde je to zakázáno, můžete dostat pokutu a nebudete moci pokračovat v cestě, než přezujete na legální pneumatiky. To by pak vyžadovalo, abyste nechali auto odtáhnout do autoservisu, kde si můžete koupit nové pneumatiky a kde vám mohou pneumatiky vyměnit. Takže poté, co si zakoupíte novou sadu pneumatik, zaplatíte ostatní výdaje a policejní pokutu za používání nelegálních pneumatik, můžete pokračovat v jízdě. Jak si dokážete představit, může to být docela drahá chyba a můžete za to nakonec utratit velkou část rozpočtu na dovolenou. Pravděpodobně budete mít na cestě velké zpoždění, takže to nebude dobrý začátek dovolené.

V závislosti na tom, kam jedete, můžete být také zákonem povinni mít v autě sněhové řetězy. Ty pak lze zakoupit na čerpacích stanicích po cestě v oblasti, která to vyžaduje. Nejsou tak drahé, takže vás příliš nezklamou. Poskytují také extra trakci v případě hustého sněžení. Sněhové řetězy se snadno nasazují a sundávají, takže je využijete jen tehdy, když jsou potřeba.

Je důležité, abyste si před odjezdem na dovolenou zkontrolovali, zda jsou zimní pneumatiky, které máte, v dobrém stavu a lze je používat ve všech zemích, které navštívíte a kterými projedete. Pneumatiky musí být bez jakýchkoliv viditelných poškození a musí mít dostatečnou zbývající hloubku dezénu a správný tlak v pneumatikách. Pokud na pneumatikách zjistíte nějaké problémy, vyplatí se navštívit pneuservis, kde pneumatiky zkontrolují. Pokud pneumatiky potřebují vyšší tlak, stačí je naplnit a pokračovat v cestě.

Tlak v pneumatikách kontrolujte také během cesty, protože se může měnit, a nechcete jet dlouhé úseky s příliš nízkým tlakem v pneumatikách, protože to ovlivňuje spotřebu paliva a také zvyšuje opotřebení pneumatik.

Vezmete-li si auto na dovolenou, můžete po cestě navštívit další místa a budete mít větší flexibilitu, i když dorazíte do cíle; aby to byl úspěšný výlet, stačí plánovat dopředu a vědět, jaká pravidla platí. Pak už jen řiďte bezpečně!

Pro více informací o zimních pneumatikách navštivte: https://www.nokiantyres.cz/

 

Scroll to Top