Proč může rozbředlý sníh způsobit problémy během zimy

Rozbředlý sníh je úkaz, když skončíte se směsí sněhu a vody. To je běžné, když se sníh na konci zimy roztaje, ale může k tomu dojít také při prvním sněhu a pak vás zastihne kouzlo teplého počasí nebo deště, když máte na zemi stále sníh. Pokud máte hluboký sníh, který se mění na rozbředlý sníh, mohou to být velmi složité jízdní podmínky. Dostává velmi pantofle a je velmi obtížné vstoupit a také vjet dovnitř.

Abyste mohli bezpečně řídit, když máte rozbředlý sníh na silnicích, budete potřebovat velmi dobré prémiové zimní pneumatiky. S letními pneumatikami byste to neměli ani zkoušet. Budete potřebovat pneumatiky, které jsou schváleny pro zimní použití a musí mít správnou gumovou směs a dezén, který byl optimalizován pro tyto podmínky.

Jeden problém s rozbředlým sněhem je, že kromě toho, že je velmi obtížné a kluzké podmínky vjet dovnitř, může také snadno způsobit rozbředlé sněhové vločky. Je to podobné jako u aquaplaningu, ke kterému dochází, když pneumatiky nejsou schopny odtlačit rozbředlý sníh, který je na silnici, do strany, aby mohly zůstat v kontaktu s povrchem vozovky. Když nelze rozbředlý sníh odtlačit, dostanete se do situace, kdy je pneumatika tlačena nahoru na vrstvu rozbředlého sněhu. To znamená, že plánujete na rozbředlém sněhu a nemáte tedy nad vozidlem žádnou kontrolu. To je nebezpečné a může snadno způsobit nehodu.

Prémiové zimní pneumatiky a také prémiové zimní celoroční pneumatiky budou mít dezén optimalizovaný pro zimní podmínky, který zahrnuje přítomnost rozbředlého sněhu. Běhoun bude obsahovat inovace v běhounu, aby zajistil, že běhoun může efektivně tlačit rozbředlý sníh skrz jeho drážky tak, aby jej vedl po stranách pneumatik. Drážky mohou také ukládat část rozbředlého sněhu, a proto je důležité mít dobrou hloubku dezénu. Zlepšením rychlosti a objemu rozbředlého sněhu, který lze protlačit drážkami a lamelami, tím lépe budou pneumatiky zabraňovat slushplaningu.

Slushplaning je tak obtížná jízda, že budete muset také odpovídajícím způsobem upravit rychlost. Při nižší rychlosti poskytne pneumatikám více času, aby se rozbředlý sníh dostal z cesty. Celoroční pneumatiky jsou pneumatiky, které lze používat po celý rok, aniž byste museli střídat letní a zimní pneumatiky. Budou muset dobře manipulovat jak s aqua, tak s rozbředlým sněhem, kromě toho, aby byli dobří v letních i zimních podmínkách. Pravdou je, že čím lepší pneumatiky nakonec vyberete, tím vyšší je pravděpodobnost, že budete moci bezpečně řídit a vyhnout se tomu.

Další informace o prémiových zimních pneumatikách, které mohou zabránit rozbředlému sněhu, najdete na: https://www.nokiantyres.cz/

Scroll to Top