Ujistěte se, že jsou vaše pneumatiky vyvážené

zimní pneumatiky

Vyvažování pneumatik je něco, co nemůžete udělat sami, budete muset vzít pneumatiky do pneuservisu, kde vám sundají pneumatiky a vloží je do rotačního stroje, který měří boční síly na pneumatice, stroj vypočítá, co k vyrovnání těchto sil a vyvážení kola by měla být přidána hmotnost. Po přidání závaží, která by měla být šetrná k životnímu prostředí a neobsahovat olovo, by se kolo mělo otáčet hladce. Když přezouváte mezi letní a zimní pneumatikou nebo jen střídáte pneumatiky v pneuservisu, zkontrolují, zda jsou pneumatiky vyvážené.

Pokud jedete s nevyváženými koly, pneumatiky se mohou nerovnoměrně opotřebovávat, volant může chrastí a snižuje komfort jízdy. Nerovnoměrné opotřebení může způsobit snížení životnosti pneumatiky. Kromě toho musí být pneumatiky vyváženy, musí mít také správný tlak v pneumatikách, aby byla optimální část běhounu v kontaktu s povrchem vozovky. Nízký tlak v pneumatikách způsobuje vyšší valivý odpor, což zvyšuje opotřebení. Kromě zvýšeného opotřebení skončíte také s vyšší spotřebou paliva, takže se může vyjít draho na jízdu se špatným tlakem v pneumatikách a nebudete mít optimální výkon.

Když brzy přejdete na letní a zimní pneumatiky, pokud máte pneuservis, proveďte výměnu za vás, měli by se ujistit, že jsou zimní pneumatiky vyvážené, než je namontujete na auto. Proto je velmi dobré, aby výměnu pneumatik provedli profesionálové za vás. Víte, že pneumatiky jsou před montáží zkontrolovány a že je tlak v pneumatikách správný, abyste věděli, že opouštíte místo s bezpečnými pneumatikami se správným tlakem v pneumatikách, novými ventily v pneumatikách a s kontrolovanou hloubkou dezénu. Když jsou pneumatiky namontovány pomocí profesionálního nářadí, je to nejen velmi rychlé, ale také víte, že všechny šrouby jsou dostatečně pevně utaženy.

Většina pneuservisů bude mít pro vaše pneumatiky hotelové úložiště, takže si můžete letní pneumatiky uschovat, dokud je znovu nebudete potřebovat. Tímto způsobem víte, že jsou pohodlně skladovány za správných skladovacích podmínek a připraveny na vás čekat v bezpečném prostředí. Krádež pneumatik je běžnější, než si většina lidí myslí, takže jejich uložení na bezpečném místě může stát za to. Také se nemusíte starat o to, dostat pneumatiky ze skladu do kufru a poté nechat vyměnit pneumatiky a poté si je přivézt domů. Jste také flexibilnější, protože můžete projet pneuservisem, když máte čas provést změnu, aniž byste museli předem plánovat a nakládat pneumatiky. Protože jsou pneumatiky skladovány ve správných podmínkách, nedegradují se v důsledku ozónu ani přímého slunečního světla.

Další informace týkající se pneuservisu a vyvážení kol naleznete na: https://www.nokiantyres.cz/

Scroll to Top